Imepärane Šveits ja Liechtenstein
Kestvus:  22.06
 - 30.06.2018
Hind alates: 465 EUR
Transport:
Kohanimed:

Salzburg - Neuschwansteini loss - Rheinfalli kosk - Friebourg - Chamonix (Mont-Blanc) - Annecy - Chilloni kindlus - Montreux - Gruyere mägiküla - Bern - Luzern - Liechtenstein

Tutvustus:Ilu ja võlu Alpides läbi imeliste sihtkohtade! Šveitsi iseloomustavad suured puhtad järved, maalilised mägikülad ja keskaegsed linnad. Šveitsi pealinn Bern on keskaegne ja ajalooline linn, mille sümboliks on karu.   

Reisikava:1. päev
Väljasõit kokkulepitud kohast. Hommikukohviks  teeme peatuse enne Läti piiri. Sõit läbi Läti. Teel räägime Läti ja Leedu  põnevast  ja huvitavast kultuurist. Lõunapeatus 19 km peale Leedu piiri. Jätkame sõitu läbi Leedu. Öömajale jõuame umbes kell 21.00. Majutus hotellis ** (2-sed toad).

2. päev
Hommikusöök hotellis. Jätkub reis Poolas ja Tšehhimaal, teel puhke- ja söögipausid ning ostukeskuse külastus. Õhtul võimalus omal käel tutvuda České Budějovice vanalinnaga, mille arhitektuur pärineb 19 saj. gooti, renessansi ja baroki ajastust. Majutus hotellis*** (2-sed. toad).

3. päev
Hommikusöök hotellis. Saabumine Austriasse, mis oli peaaegu terve eelmise aastatuhande vältel Habsburgide impeeriumi keskuseks. Ennelõunal saabumine Salzburgi, kus aastasadu on resideerunud Austria-Ungari keisririigi peapiiskopid (Euroopa kauneimaid ajaloolisi linnu, Mozarti sünnilinn). Linn on tuntud ka filmi “Helisev muusika” tegevuspaigana. Lühitutvus linnaga ja vaba aeg ning võimalus jalutada jalakäijate ja kaubandustänaval või veeta mõnusalt aega istudes mõnes hubases vanalinna kohvikus. Majutus hotellis ** (2-sed toad).

4. päev
Hommikusöök. Jätkub reis mööda kõrgmäestikuteid Baierimaal. Külastame kõrgel kaljul kuristiku kohal Ludwig II Baierimaa muinasjutulist Neuschwansteini lossi, mis on üks tuntuimaid vaatamisväärsusi Baierimaal ning võimalus sõita  lossi  2-hobuse kaarikuga. Vaatamisväärsus on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse ning kandideeris ka seitsme uue maailmaime hulka. Edasi suundume Šveitsi ning jätkame teekonda mööda kauneid mägimaastike Genfi järve suunas. Teel külastame Schaffhausenis asuvat Rheinfalli, Euroopa suurimat koske (150m laiune, kus voolab ligi 700 m3 vett sekundis), kus langevad Rhein’i jõe veed kosena alla tekitades aukartust äratava vikerkaarevärvilise vaatemängu. Õhtul jalutuskäik ja põgus peatus Friebourgis. Munakivisillutisega tänavate ja laitmatult säilinud gooti stiilis majade ning arvukate purskaevudega  Friebourg on Šveitsi üks kütkestavamaid linnu. Majutus Genfi lähedal hotellis **  (2-sed toad).

5. päev
Hommikusöök. Hommikul jätkame sõitu mööda kõrgmäestikuteid Prantsuse Alpidesse. Looduslikult kaunid paigad Alpides (kosed, valged mäeharjad, orud, kristallselged mägijärved, alpiaasad, mäenõlvadel asuvad mägikülad). Võimalus sõita rippvagonetiga 3842 m kõrgusele Euroopa kõrgeima mäetipu Mont Blanci (4810 m) lähedale ja nautida Prantsuse, Šveitsi ja Itaalia Alpide säravaid, lumiseid mäetippe. Lisaks eelnevale veel võimalus sõita mägirongiga (5 km) 2100 m kõrgusele, kus saab näha hiiglaslikku jääliustikku, käia Jääkoopas ja imetleda mäekristallide galeriid. Meeldivat aega võib veeta talispordikeskuses Chamonix’s Mont Blanc`i jalamil või sooritada väike jalgsimatk kaunis mägises looduses. Jätkame sõitu mööda maalilise Annecy järve 14 km pikkust kallast. Lumise tipuga mägedest ümbritsetud Annecy linn samanimelise järve põhjatipus on üks ilusamaid alpilinnu. Prantsuse Veneetsiaks nimetatava Annecy linna külastus, kanaliterohke kaunis keskaegne vanalinn ning  lilledega ehitud sillad. Lühitutvus linnaga ning õhtul vaba aeg Annecy vanalinnas ja võimalus veeta aega mõnes hubases kohvikus. Majutus Genfi lähedal hotellis ** (2-sed toad).

6. päev
Hommikusöök. Jätkub sõit mööda u. 70 km pikkust Genfi järve kallast. Külastame Chilloni kindlust. Võluv keskaegne loss Genfi järve idakalda kaljuse kalda ääres on Šveitsi üks meeldejäävamaid vaatamisväärsusi, mis pärineb 19. sajandist. Seejärel teeme põgusa peatuse maalilise ja kauni Genfi järve ääres asuvas  kuurortlinnas Montreux’is, mida kutsutakse Šveitsi Riviera pärliks. Jalutuskäik Gruyere`i mägikülas, mis on säilitanud peaaegu muinasjutulise keskaegse atmosfääri ning kus läbi aegade on valmistatud kuulsat Gruyere`i juustu. Õhtul külastame Šveitsi pealinna Berni, mis asub maalilise Aare jõe ääres ning on oma keskaegsete kaunite ehitistega Šveitsi üks ilusamaid ajaloolisi linnu, mis on säilitanud provintsliku õhustikku. Berni vanalinn oma munakivisillutisega tänavatega, mida ääristavad punaste katustega majad ja maalilised kaarkäigud ning värvikirevate maalingutega kaunistatud purskaevud, on kõige paremini säilinud ajalooline linnake kogu Šveitsis. Bern on kantud UNESCO maailmapärandite nimistusse kui üks rahulikumaid ning rohelisemaid pealinnu maailmas (kuulsa Berni kellatorni kellamäng, raekoda, katedraal, parlamendihoone jne). Majutus Berni äärelinna Ibis hotellis (2-sed toad).

7. päev
Edasi suundume mööda maalilise Thuni järve kallast,  mis oma kaunite loodusvaadetega on tõeline puhkuseparadiis otse Šveitsi südames ning seejärel sõidame juba kaunite kõrgmaastike piirkonnas, mööda maalilise, umbes 15 km pikkuse Brienz’i järve kallast, kus kõrgete koskede vahel ja majesteetlike mägede taustal laiuvad metsad ja kaunid puitmajad. Veedame aega Wierwaldstätteri järve kaldal asuvas mägedest ümbritsetud imearmsas Kesk-Šveitsi suurimas kultuurilinnas Luzernis, mis on aastasadu olnud Euroopa rikaste ja ilusate ning kroonitud peade üks eelistatumaid puhkusepaiku (14.saj. ehitatud katusega kaetud Kappellbrücke - üks maailma vanimaid puusildu, mis on ka Luzerni sümboliks). Järve läänekaldal asuvat keskaegset vanalinna on lihtne jalgsi avastada. Vanalinna ajalooliste majade fasaade ehivad freskod või kraape-krohvi tehnikas kaunistused. Luzerni ajaloolises linnaosas asub arvukalt poode, restorane, kohvikuid. Seejärel saabumine Liechtensteini - kaunis mägede vahel asuv 30 000 elanikuga  vürstiriik, mis kuulub ka maailma nelja väikseima riigi hulka (pindala 160 km2). Pealinnas Vaduz’is on meeldiv provintsiline õhustik. Jätkame sõitu  Austrias. Majutus  hotellis*** (2-sed. toad).

8. päev
Hommikusöök hotellis. Sõit Tšehhimaal ja Poolas, teel puhke- ja söögipausid ning naudime kauneid loodusvaateid ja teele jäävaid väikseid romantilisi külasid. Majutus hotellis*** (2-sed. toad).

9. päev
Hommikusöök hotellis. Baltimaad. Hilisõhtul saabumine Eestisse.
Vaatamisväärsuste ja sissepääsu piletid:
 • Rheinfalli  kosk  20/15 CHF (+5 CHF piirkonna tasu)
 • Neuschwanstaini loss 13 € (kuni 18.a. tasuta)
 • Chilloni kindlus 13/6 CHF
 • Mont Blanc (3842 m) 60 € (kuni 15.a. 51 €)
 • rongituur mägedes 33 € (kuni 15.a. 28 €) 
Pakett sisaldab:
 • sõit mugavustega bussis (audio/video, wc, kuuma vesi)
 • eestikeelsed ekskursioonid vastavalt reisikavale
 • majutus + hommikusöök reisiprogrammis märgitud hotellides                               
 • eestikeelne giid-reisijuhi teenus
Lisatasu eest:
 • muuseumi- ja muude tasuliste objektide pääsmed
 • tervisekindlustus al. 13 € (sõltuvalt vanusest)
 • reisija soovil reisitõrkekindlustus al. 15 € (sõltuvalt vanusest)
 • reisija soovil h/s Ibis hotellis (12 CHF)
Soodushind:
Soodushind al.
465 € . Tavahind 490 €.

Soodushind kehtib broneerijatele kuni 15.03.2018, korduvsõitjatele ja nende kaaslastele, lastega peredele,  pensionäridele ja grupile al. 6 inimest.
Lapsed 6-15.a. 450 €.
Registreerijatele bussikohtade broneerimine.
Soovitav EV pass või ID-kaart (kehtivus vähemalt 3 kuud peale reisi).
Palume tutvuda reisikorraldaja Eurotravel reisitingimustega.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis ja hinnas.
NB! Reisiprogramm ja hind (juhul, kui hotellide ja kütusehinnad muutuvad) võib muutuda
reisikorraldajast mitteolenevatel põhjustel.
Head reisi!
Kaart
1996 - 2012 © Eurotravel Group OÜ: Tel: (+372) 7 427-997, Mob: (+372) 50 26554, E-mail: info@eurotravel.ee